Gdzie jesteś: Strona główna / Aktualności wydziałowe

Aktualności wydziałowe

Wybierz kategorię:

Warsztaty nauczania pływania

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny warsztat pt. „Nowe trendy i mity stosowane podczas procesu nauczania pływania oraz kształtowanie szybkości wśród pływaków na różnych etapach szkolenia”, który odbędzie się już w poniedziałek 09.05.2022 od godziny 16:00 – 19:00 na II Kampusie PO ul. Prószkowska 76 bud. 6 s. 12.

Jak komandos został wykładowcą

Za sobą ma prawie 20 lat służby jako szturmowiec w zespołach bojowych Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Był na misji w Iraku i Afganistanie. Teraz zaangażował się
w tworzenie nowego kierunku na Politechnice Opolskiej.

INSTRUKTORZY SPORTU OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI NA WWFIF

Miło nam poinformować, że społeczność Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii ma dwoje świeżo upieczonych instruktorów sportu osób z niepełnosprawnościami. Dr Justyna Charaśna-Blachucik z Katedry Wychowania Fizycznego i Sportu oraz mgr Jacek Kaczmarski z Katedry Fizjoterapii wzięli udział w kursie instruktora, który odbył się w Gdańsku. Po zdanym egzaminie uzyskali uprawnienia, potwierdzone legitymacją instruktora sportu osób niepełnosprawnych.

Życie po COVID-19: Ponad 2 tysiące osób przeszło unikatowy program rehabilitacji

Do szpitala MSWiA w Głuchołazach przyjeżdżają pacjenci z całego kraju. Wiele z nich bardzo ciężko przeszło zakażenie COVID-19, sporo ma za sobą śpiączkę a nawet śmierć kliniczną. Po zakażeniu nie potrafią wejść na pierwsze piętro, ani przygotować posiłku. Do formy wracają pod okiem prof. Jana Szczegielniaka, który opracował unikatową w skali światowej formę rehabilitacji po zakażeniu COVID-19.

Zapisy na język obcy II etap

Dotyczy studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia rozpoczynających lektorat w semestrze letnim 2021/2022 r.

Prof. Jan Szczegielniak powołany do Rady ds. COVID-19

Profesor Jan Szczegielniak, który opracował innowacyjny program rehabilitacji osób po zakażeniu koronawirusem został powołany do Rady ds. COVID-19. Do głównych zadań Rady będzie należało dokonywanie analiz bieżącej sytuacji zdrowotnej, ale także gospodarczej i społecznej w kraju. Rada będzie także przedstawiała propozycje działań w zakresie walki z pandemią.

Musimy zaakceptować obecność koronawirusa

– Pandemia może się wyciszyć, ale na jej całkowite zwalczenie nie możemy liczyć. Ludzkości udało się to raz, w 1980 roku w przypadku wirusa ospy prawdziwej. Jego potencjał mutagenny był jednak dużo mniejszy niż prezentowany przez koronawirusa, którego obecność musimy zaakceptować – podkreśla prof. Edyta Majorczyk, mikrobiolog.

Bal Sportowca. Najlepsi zostali nagrodzeni

Dawid Tomala najlepszym sportowcem, Piotr Kuleta najlepszym trenerem, Adam Skiba najpopularniejszym sportowcem, a Magdalena Zych Nadzieją AZS – podczas Balu Sportowca podsumowano wyjątkowy rok osiągnięć na Politechnice Opolskiej.

Prof. Jerzy Sacha przeprowadził innowacyjny zabieg

Zespół kierowany przez profesora Jerzego Sachę przeprowadził w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu innowacyjny zabieg z zastosowaniem „rozszerzonej rzeczywistości”, a dokładnie przy pomocy obrazów holograficznych, jak w słynnym filmie science-fiction „Star Trek”.

Zapisy na język obcy I etap