Aktualności wydziałowe

Wybierz kategorię:

GODZINY REKTORSKIE

Decyzją Prorektora ds. Ogólnych i Operacyjnych wprowadzono Godziny Rektorskie 16.01.2024 w godz. 7:30-12:00

Duże zainteresowanie Festiwalem Kół Naukowych

Setki studentów wzięły udział w trzeciej edycji Festiwalu Kół Naukowych. W jednym miejscu mogli zapoznać się z ofertą ponad 40 kół naukowych działających na Politechnice Opolskiej. Studenci, którzy już działają w kołach, przekonują, że to ważne i przydatne doświadczenie.

Zapraszamy na uroczyste rozdanie dyplomów

Serdecznie zapraszamy naszych tegorocznych absolwentów na uroczyste rozdanie dyplomów, które odbędzie się w sobotę, 18 listopada. Na potwierdzenie udziału czekamy do 8 listopada.

III Festiwal Kół Naukowych Politechniki Opolskiej

Zapraszamy na III Festiwal Kół Naukowych, który odbędzie się 7 listopada 2023 roku w Auli budynku nr 9 na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapi. To wyjątkowa okazja, aby poznać Studenckie Koła Naukowe działające na Politechnice Opolskiej, zrozumieć, jakie prowadzą projekty i znaleźć swoje miejsce w tej wyjątkowej społeczności.

Tydzień na University Teknologi MARA w Malezji

O tym, że determinacja może pokonać wszystkie różnice kulturowe przekonał się prof. dr hab. Janusz Iskra z Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, który w czerwcu tego roku odwiedził malezyjską uczelnię partnerską Politechniki Opolskiej – University Teknologi MARA. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z tego wyjazdu.

Nowy rok akademicki oficjalnie rozpoczęty

Pięć tysięcy studentów, blisko 100 doktorantów oficjalnie rozpoczęło rok akademicki na Politechnice Opolskiej. – Większa liczba kandydatów przyjęta niż przed rokiem przy jednoczesnym spadku liczby maturzystów to dla nas to przede wszystkim informacja, że oferta edukacyjna naszej uczelni odpowiada na zainteresowania i potrzeby młodych ludzi, ale także gwarantuje perspektywę dobrego zatrudnienia – podkreśla prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Godziny rektorskie i dzień rektorski

Decyzją Prorektora ds. Ogólnych i Operacyjnych Politechniki Opolskiej dniem rektorskim ogłoszony zostaje 05.10.2023 natomiast godziny rektorskie ogłoszone zostają na dzień 4.10.2023, od 11:30 do 15:00.

Kompas wiszący na sznurku

Zajęcia na SiB-ie nie tylko w murach uczelni

Studenci Sportu i Bezpieczeństwa mają bardzo zróżnicowane zajęcia, które na pewno będą im przydatne w pracy zawodowej, bez względu na to czy zdecydują się na służby mundurowe czy kluby sportowe.

Grupa studentów na tle górskiego jeziora

Jedni na kajakach, drudzy w górach

Większość zajęć na 3 roku Wychowania fizycznego to przedmioty do wyboru. Oprócz specjalizacji instruktorskiej studenci realizują wybrane przez siebie zajęcia sportowe
i rekreacyjne. Na ostatnim semestrze licencjatu mają jeden z najprzyjemniejszych przedmiotów: Turystykę kajakową lub Turystykę pieszą.

Współpraca z ZUS układa się świetnie!

W maju tego roku, pracownicy WWFiF, na zaproszenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu, wygłosili prelekcję na temat profilaktyki przy siedzącym trybie życia.

Dzień Wiedzy z Vermeiren – podroż pacjenta w niepełnosprawności

W dniu 30 maja 2023 r. studenci kierunku fizjoterapia uczestniczyli w Dniu Wiedzy z Vermeiren Polska pn. Podróż pacjenta w niepełnosprawności (The Patient Journey). Była to znakomita okazja do połączenia wiedzy z praktyką, czyli kluczowego rozwiązania niezbędnego w kształceniu fizjoterapeutów.

Zapisy na lektorat z języków obcych

Dotyczy studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia oraz studiów jednolitych magisterskich rozpoczynających lektorat w semestrze zimowym 2022/2023 r.