GODZINY REKTORSKIE

Decyzją Prorektora ds. Ogólnych i Operacyjnych wprowadzono Godziny Rektorskie 16.01.2024 w godz. 7:30-12:00

Duże zainteresowanie Festiwalem Kół Naukowych

Setki studentów wzięły udział w trzeciej edycji Festiwalu Kół Naukowych. W jednym miejscu mogli zapoznać się z ofertą ponad 40 kół naukowych działających na Politechnice Opolskiej. Studenci, którzy już działają w kołach, przekonują, że to ważne i przydatne doświadczenie.

Zapraszamy na uroczyste rozdanie dyplomów

Serdecznie zapraszamy naszych tegorocznych absolwentów na uroczyste rozdanie dyplomów, które odbędzie się w sobotę, 18 listopada. Na potwierdzenie udziału czekamy do 8 listopada.

III Festiwal Kół Naukowych Politechniki Opolskiej

Zapraszamy na III Festiwal Kół Naukowych, który odbędzie się 7 listopada 2023 roku w Auli budynku nr 9 na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapi. To wyjątkowa okazja, aby poznać Studenckie Koła Naukowe działające na Politechnice Opolskiej, zrozumieć, jakie prowadzą projekty i znaleźć swoje miejsce w tej wyjątkowej społeczności.

Tydzień na University Teknologi MARA w Malezji

O tym, że determinacja może pokonać wszystkie różnice kulturowe przekonał się prof. dr hab. Janusz Iskra z Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, który w czerwcu tego roku odwiedził malezyjską uczelnię partnerską Politechniki Opolskiej – University Teknologi MARA. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z tego wyjazdu.

Nowy rok akademicki oficjalnie rozpoczęty

Pięć tysięcy studentów, blisko 100 doktorantów oficjalnie rozpoczęło rok akademicki na Politechnice Opolskiej. – Większa liczba kandydatów przyjęta niż przed rokiem przy jednoczesnym spadku liczby maturzystów to dla nas to przede wszystkim informacja, że oferta edukacyjna naszej uczelni odpowiada na zainteresowania i potrzeby młodych ludzi, ale także gwarantuje perspektywę dobrego zatrudnienia – podkreśla prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Godziny rektorskie i dzień rektorski

Decyzją Prorektora ds. Ogólnych i Operacyjnych Politechniki Opolskiej dniem rektorskim ogłoszony zostaje 05.10.2023 natomiast godziny rektorskie ogłoszone zostają na dzień 4.10.2023, od 11:30 do 15:00.